Read Pevnosť s deviatimi vežami by Qais Akbar Omar Free Online


Ebook Pevnosť s deviatimi vežami by Qais Akbar Omar read! Book Title: Pevnosť s deviatimi vežami
Loaded: 1504 times
Reader ratings: 7.1
The author of the book: Qais Akbar Omar
Edition: Ikar
Date of issue: 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 397 KB
City - Country: No data

Read full description of the books:Pre mladého Kvajsa bol Kábul mestom záhrad, kde zo strechy domu starého otca púšťal s inými chlapcami šarkanov, zatiaľ čo jeho rodičia, strýkovia, ujcovia a tety popíjali čaj pri obruse rozprestretom na tráve. Bol to čas, keď sa rozprávali príbehy, recitovali básne, obchodovalo sa s kobercami a dohadovali sa manželstvá. Zrazu vypukla občianska vojna. Štvrť, v ktorej Kvajsova rodina žila, sa ocitla na frontovej čiare konfliktu.

Keď okolo domu začali dopadať rakety, museli opustiť všetko, čo mali, a uchýliť sa do starej pevnosti o niekoľko ulíc ďalej, kam ešte paľba nedoľahla. S narastajúcim násilím a nebezpečenstvom sa Kvajsov otec rozhodne opustiť krajinu a odviesť aspoň svoju najbližšiu rodinu do bezpečia.

Bravúrne napísaný autobiografický román je dojímavým záznamom o tom, ako človek prežíva v zajatí strachu a brutality, svedectvom o dôležitosti rodiny vo chvíľach, keď sa sused obracia proti susedovi, ale i drastickým pohľadom na desaťročie Afganistanu pred zásahom NATO.


Download Pevnosť s deviatimi vežami PDF Pevnosť s deviatimi vežami PDF
Download Pevnosť s deviatimi vežami ERUB Pevnosť s deviatimi vežami PDF
Download Pevnosť s deviatimi vežami DOC Pevnosť s deviatimi vežami PDF
Download Pevnosť s deviatimi vežami TXT Pevnosť s deviatimi vežami PDFRead information about the author

Ebook Pevnosť s deviatimi vežami read Online! Qais Akbar Omar (first name pronounced "Kice") is the author of A Fort of Nine Towers, which has been published in more than twenty languages, and the co-author of A Night in the Emperor’s Garden, which has been dramatized by BBC Radio. He has written for The New York Times, The Atlantic, The Sunday Times, and The Globe and Mail, and he has published short stories in The Southern Review, AGNI, and elsewhere. In 2014–15 Omar was a Scholars at Risk Fellow at Harvard University.

Omar was born in 1982 in Kabul, Afghanistan. He holds a BA in journalism from Kabul University. He studied business at Brandeis University and holds an MFA in Creative Writing from Boston University.

In Afghanistan, Omar worked as an interpreter for the U.S. military. He also worked for the United Nations. He comes from a family of carpet traders, and he served as a textiles specialist for USAID and the Asian Development Bank, helping carpet weavers across Afghanistan.


Reviews of the Pevnosť s deviatimi vežami


RONNIE

Rarely do the books make me cry, but this one could.

FREDDIE

This book is worth reading!

MADDISON

Pozitivnenko, but naпve to the ugly.

ISAAC

Why do they ask for a phone?

DARCY

From disgust to delight!
Add a comment
Download EBOOK Pevnosť s deviatimi vežami by Qais Akbar Omar Online free

PDF: pevnos-s-deviatimi-veami.pdf Pevnosť s deviatimi vežami PDF
ERUB: pevnos-s-deviatimi-veami.epub Pevnosť s deviatimi vežami ERUB
DOC: pevnos-s-deviatimi-veami.doc Pevnosť s deviatimi vežami DOC
TXT: pevnos-s-deviatimi-veami.txt Pevnosť s deviatimi vežami TXT