Read Geceyarısı Çocukları by Salman Rushdie Free Online


Ebook Geceyarısı Çocukları by Salman Rushdie read! Book Title: Geceyarısı Çocukları
Loaded: 2982 times
Reader ratings: 5.1
The author of the book: Salman Rushdie
Edition: Can Yayınları
Date of issue: September 2012
ISBN: 9750715268
ISBN 13: 9789750715266
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 984 KB
City - Country: No data

Read full description of the books:Salman Rushdie, bugüne kadar pek çok ödüle layık görülen, ülkesinin gerçeğinden beslenerek evrensele açılan eserleriyle çağdaş edebiyatın en önemli temsilcilerinden biri.

Anlatacak öyle çok hikâye var ki, bir sürü, birbirine geçmiş bir hayatlar olaylar mucizeler yerler rivayetler bolluğu, olanaksızla olağanın son derece yoğun bir karışımı! Ben bir hayat yutucusuyum ve beni tanımak için, bir tek beni tanımak için sizin de bütün hepsini yutmanız lazım.

15 Ağustos 1947, geceyarısı saat on ikide, Hindistan'ın bağımsızlığının ilan edildiği anda dünyaya gelen Salim Sina, basında ilgi odağı olup Başbakan Nehru tarafından kutlanır. Ancak bu tesadüf, kahramanımız için beklenmedik sonuçlar doğuracaktır. Zira kendisi gibi aynı saat doğmuş bin çocukla telepati kurmak ve tehlikeleri koku alma duyusuyla sezmek yetenekleri bahşedilmiştir kendisine. Bu yolla içinden çıkılmaz bir biçimde ülkesinin tarihine bağlanan Salim, zaman içinde yol aldıkça modern Hindistan'ın zaferlerine, felaketlerine, trajedilerine ve büyük çelişkilerine ayna olur.

Kadim mitlerin günümüz anlatılarıyla, masalların tarihle birlikte dokunduğu, zengin, eğlenceli ama trajik; aynı anda hem gerçekçi hem de fantastik bir başyapıt, Geceyarısı Çocukları... XX. yüzyılın en iyi 100 romanından biri...


Download Geceyarısı Çocukları PDF Geceyarısı Çocukları PDF
Download Geceyarısı Çocukları ERUB Geceyarısı Çocukları PDF
Download Geceyarısı Çocukları DOC Geceyarısı Çocukları PDF
Download Geceyarısı Çocukları TXT Geceyarısı Çocukları PDFRead information about the author

Ebook Geceyarısı Çocukları read Online! Sir Ahmed Salman Rushdie is a novelist and essayist. Much of his early fiction is set at least partly on the Indian subcontinent. His style is often classified as magical realism, while a dominant theme of his work is the story of the many connections, disruptions and migrations between the Eastern and Western world.

His fourth novel, The Satanic Verses, led to protests from Muslims in several countries, some of which were violent. Faced with death threats and a fatwa (religious edict) issued by Ayatollah Ruhollah Khomeini, then Supreme Leader of Iran, which called for him to be killed, he spent nearly a decade largely underground, appearing in public only sporadically. In June 2007, he was appointed a Knight Bachelor for "services to literature", which "thrilled and humbled" him. In 2007, he began a five-year term as Distinguished Writer in Residence at Emory University.Reviews of the Geceyarısı Çocukları


BENJAMIN

A charming book, a lot more!

DANIEL

This book would read to every man for ...

MAISIE

It reads on one breath.

CALLUM

The book that found the answer to my question

ROSE

An enticing cover and a controversial story.
Add a comment
Download EBOOK Geceyarısı Çocukları by Salman Rushdie Online free

PDF: geceyars-ocuklar.pdf Geceyarısı Çocukları PDF
ERUB: geceyars-ocuklar.epub Geceyarısı Çocukları ERUB
DOC: geceyars-ocuklar.doc Geceyarısı Çocukları DOC
TXT: geceyars-ocuklar.txt Geceyarısı Çocukları TXT